Ляльки-Мотанки підкорюватимуть Метавсесвіт. В Kitsoft запускають NFT-колекцію про українську міфологію

В Kitsoft створили NFT-проєкт Chthonic, який познайомить міжнародне суспільство з міфологією і давніми традиціями України. 23 липня на Хататоні 3.0 NFT Edition проєкт посів ІІ місце. Як планують розвивати колекції проєкту, розповідаємо у статті.

Хататон відбувається вже третій рік поспіль, і цього року мав на меті дати поштовх до розвитку креативної індустрії України, як потужного інструменту боротьби під час війни. Темою стала Україна у минулому, сучасному і майбутньому.

Kitsoft зібрали команду для участі і представили на Хататоні проєкт Chthonic та першу NFT-колекцію з нього — Wired Motnka. Всього в проєкті Chthonic планується створити три NFT колекції: ляльки-мотанки, демони і боги, а також мета-всесвіт, в якому вони «житимуть».

Chthonic (від «хтонічні божества» — у різних релігіях назви божеств, пов'язаних з потойбіччям) — це погляд у глибинні пласти культурної спадщини України.

«Дохристиянська культура народу приховує велику кількість обрядів, міфів, розгалужену демонологію і потужний пантеон богів. Сучасна молодь заслуговує на нових старих кумирів. Ми створюємо для них хтонічний мета-всесвіт, в якому прадавні українські духи та боги прорвалися у реальність кіберпанку. Відтепер вони насолоджуються усіма перевагами технологій, та активно впливають на них. А ми, як крипто-археологи, відкриваємо цифрові шари і демонструємо колекції знайденого» – коментує Максим Курінний, учасник команди.

Команда представила ідею першої колекції проєкту — Wired Motnka. Це генеративна NFT-колекція ляльок мотанок національного оберегу України, що поєднує в собі минуле, сучасне і майбутнє.

«Традиційна Лялька мотанка — потужний національний символ. Уявіть собі енергію, яка вона уособлювала в собі. Це як культурне несвідоме, яке в якийсь момент проснулось в 3024 році, де суцільний кібер-панк. Вона памʼятає свою сутність, але щоб існувати в новому світі, їй потрібна матерія. Вона починає заново себе збирати з того, що є довкола — дроти замість ниток, антени, джети… Навіть етикетка з еко-молока стала в нагоді» розкриває ідею Максим.

Генеративність говорить про те, що зображення колекції будуть генеруватися рандомно. Тобто митець завчасно і сам не знає, що вийде. Він дає вхідні параметри для поєднання, а запрограмований штучний алгоритм збирає їх і формує 10 000 випадкових зображень. Варіативність ляльок мотанок, якраз це дозволяє.

Унікальний арт поєднує міфи і технології. Крім того, колекція матиме утіліті, що перетворюватиме токени в елементи великої гри. Якщо власник стейкає (розміщує на сайті проєкту) ляльку-мотанку і, скажімо, якогось демона, вона може стати лялькою Вуду, яка може знищити інший токен.

«Українська традиційна культура і міфологія дуже насичена, але коли нас хрестили, ми практично втратили спадщину язичників. Наша мета – відновити з минулого наші обереги, нашу демонологію (вона дуже велика), і як апогей — наших богів в мета-всесвіті та розповісти про них всьому світу» — підсумовують в команді.

NFT-колекції проєкту Chthonic продаватимуться на маркетплейсі OpenSea.

Про медіа
Хакатон сприяє розвитку культурної та креативної індустрії України
Реалізується у співпраці House of Europe, Goethe-Institut в Україні та Digitizing.Space за підтримки Європейського Союзу.
Стаття на сайті
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux