єМалятко

Комплексний онлайн-сервіс реєстрації новонароджених на порталі державних послуг Дія

До 9 послуг, повʼязаних з народженням дитини, можна замовити в одній онлайн-заявці в пару кліків

Про проєкт

«єМалятко» — комплексна онлайн-послуга для батьків новонароджених на порталі державних послуг «Дія», яка об’єднує 9 послуг від різних установ:

  1. державна реєстрація народження,

  2. визначення походження дитини, 

  3. призначення допомоги при народженні,

  4. реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків,

  5. присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі,

  6. визначення належності дитини до громадянства України,

  7. реєстрація місця проживання дитини,

  8. призначення допомоги багатодітним сім’ям,

  9. внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів, 

  10. оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї (в роботі).

Батькам не треба нікуди їхати, робити ксерокопії та стояти в чергах, тепер зареєструвати немовля та отримати інші послуги можна за кілька хвилин онлайн, заповнивши тільки одну заяву.

Орієнтовний час заповнення заяви єМалятко — 20-30 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня. 

єМалятко допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров’я та здоров’я родини у час поширення Covid-19.

Технологія

Ми розробили та розвиваємо власну платформу для створення державних сервісів на базі BPMN (англ. Business Process Model and Notation) технології — Liquio. На її основі ми розробили портал «Дія», який можна уявити як «маркетплейс» державних онлайн послуг, кожна з яких є окремим додатком.

Такий підхід потребує мінімального залучення програмістів для запуску нових сервісів. Логіку послуг описують і налаштовують бізнес-аналітики та конфігуратори. Це дозволяє запускати нові електронні послуги швидко і паралельно.

Для реалізації єМалятко ми використовували цю ж технологію для опису цифрового процесу послуги, яка обʼєднує до 9 різних послуг, кожна з яких має ще декілька сценаріїв. А також налагодили взаємодію з зовнішніми державними реєстрами, повʼязаними з наданням цих послуг:

  • РАГС, 
  • Міграційної служби, 
  • Податкової служби, 
  • Мінсоцполітики, 
  • Реєстром територіальної громади, 
  • Реєстром пацієнтів.

Проєктування

Створення онлайн послуги — це не просто перенесення паперових бланків в онлайн. Цей процес передбачає детальний аналіз і повне переосмислення існуючих процесів, побудови нових, максимально ефективних і простих. 

Ми проаналізували процеси оформлення послуг, пов’язаних з народженням дитини і спроєктували один процес — одну заяву, що їх об’єднує. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитини, а навпроти необхідних послуг — просто поставити галочки. 

Сервіс взаємодіє із кількома державними реєстрами, щоб батькам не доводилось вносити ті дані, які вже є у держави. Необхідні дані автоматично підтягуються в заявку, а результат послуг — записується в реєстри. 

Батьки можуть оформити заяву в єМалятко самостійно в зручний час. Для окремих випадків доступна опція реєстрації через адміністратора, коли необхідна перевірка додаткових документів. Наприклад, в разі сурогатного материнства або якщо пара в шлюбі, але батьком є інший чоловік.

Заява на послугу єМалятко має зручний UX дизайн, покрокові підказки і написана людяною мовою. Це створює приємний досвід користувача і допомагає змінити сприйняття державних послуг.

Як це працює

  1. Для подачі заявки батьки мають зареєструватися в «Дія» і мати електронні підписи. Якщо батьки дитини перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище, достатньо КЕПу одного з батьків — того, хто подає заявку.

  2. В пологовому будинку інформацію про народження дитини заносять до електронного реєстру пацієнтів eHealth і батькам видають електронний медичний висновок, що містить відомості про малюка та є підтвердженням його народження.

  3. На основі медвисновка один із батьків може зареєструвати дитину в єМалятко. Форма заяви як для заповнення батьками, так і адміністраторами аналогічна. Батькам вводити вручну потрібно менше. Про одного з батьків дані підтягуються автоматично з його профілю в Дії, про другого — потрібно заповнити вручну.

  4. Далі потрібно ввести номер медичного висновку. За ним Дія відправляє запит в eHelth і в заявку підтягуються інформація про дитину: стать, дата і місце народження. Батькам потрібно тільки вказати ім’я, обрати прізвище, якщо у батьків різні. По-батькові система автоматично підкаже. Але з огляду на різні культурні особливості є можливість його відредагувати або не вносити взагалі.

  5. Далі батьки обирають інші доступні послуги в єМалятко — треба поставити галочки навпроти необхідних.

  6. Сформовану заяву обоє батьків підписують своїм КЕП.

В особистому кабінеті «Дія» прийде сповіщення про результати замовлених послуг.

Довідково

Впровадження послуги єМалятко реалізується Міністерством цифровий трансформації України за підтримки Прем’єр-міністра України, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби, Державної податкової служби і при сприяння міжнародних проектів: програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), SURGe за підтримки Уряду Канади, проекту EGOV4UKRAINE, який є частиною програми U-LEAD з Європою, EU4PAR, Grid Dynamics Life.

Клієнт
Міністерство цифрової трансформації України
https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux