Сайт міста Мукачево

Портал Мукачівської міської адміністрації, що містить офіційну інформацію та послуги міста

Місто Мукачево отримало нагороду в номінаціях «Найкраще мобільне місто» та «Найкраще цифрове місто» України на Kyiv Smart City Forum 2020

Про проєкт

Компанія Kitsoft розробила публічний портал міста для Мукачівської міської ради. Портал побудований на принципі прозорості інформації та динамічно відображає діяльність про органи управління.

Мукачівська міська рада активно рухається у напрямку розвитку і діджиталізації. Має на меті спростити спілкування з громадянами та підвищити прозорість діяльності влади. (Показники прозорості і підзвітності міст досліджує ГО Transparent Cities).

Перед нами, як розробниками, стояла задача створити платформу, де громадяни в зручний спосіб знайдуть достовірну інформацію про керівників, зможуть швидко звернутися із питанням та отримати державну послугу. В тому числі портал мав висвітлювати події міста, приваблювати інвесторів та туристів. 

Концепція

Портал побудовано відповідно сучасній дизайн-системі державних сайтів, яка передбачає високий рівень доступності у сприйнятті інформації. Завдяки спеціально розробленим модулям для міст, портал Мукачівської міської ради упорядковує велику кількість інформації і забезпечує прозорість:

 1. Адміністративна панель має налаштування інформації про органи управління, їх учасників та необхідні взаємозв’язки;

 2. Містить автоматичні контролі, що виключають помилки та дезінформування;

 3. Має зручний, інтерактивний інтерфейс для користувачів, що відповідає критеріям доступності.


Головна сторінка відображає найбільш актуальну інформацію для громадян, адже вони приходять на сайт, щоб вирішити актуальні для них питання. А також містить швидкий доступ до розширеної інформації. На першому екрані користувач бачить:

 1. Сервіси для громадян та кабінет мешканця

 2. Напрями діяльності ради;

 3. Керівництво містом і громадою.

Нижче розміщені розділ новин і календар подій.

Ми розробили спеціальні модулі для зручного налаштування адміністраторами і інтерактивного відображення інформації користувачам.

Модуль Самоврядування

Це інструмент для зручного налаштування інформації про керівництво містом, громадою та зв’язків між ними. Модуль розроблений відповідно до нової реформи децентралізації й може доповнюватись новими елементами.

Кожна роль має свій профіль і містить інформацію про:

 • Тип посади: Депутат, Радник, Староста ОТГ, Голова, Заступник, Секретар міської ради, Член / Секретар виконавчого комітету, тощо;
 • Контакти;
 • Біографію;
 • Участь у фракціях чи інших структурах;
 • Документацію (звіти, декларації тощо).

Відповідно до посади профіль містить тільки необхідні для неї поля. Наприклад, у Радників немає вкладки декларацій, бо їх не подають, а у Депутата можуть бути помічники, тож система запропонує їх додати.

Така автоматизація допомагає виключити дезінформацію. Наприклад, людина могла бути спочатку Депутатом і в її профілі відображались декларації. Потім вона стала Радником, тоді вкладка з деклараціями відключається. Незалежно від заповненості профілю даними, на екрани користувачів буде виводитись тільки те, що необхідно для конкретної ролі.

Модуль обʼєднань

На рівні міста існують різні обʼєднання, як от фракції, округи, комісії, ОТГ, виконавчий орган тощо. Інформацію про них можна налаштувати в спеціальному модулі, додати документи, посилання, склад — профілі учасників підтягуються автоматично.

Календар

Робочий план у вигляді календаря знаходиться на головній сторінці і інформує про діяльність ради та події міста.

Кожна подія може містити додаткову інформацію, документи, посилання на трансляцію тощо. Користувач може додати цікаву йому подію в свій календар. 

Динамічна статистика

Спеціально розроблений плагін статистики використовується на різних сторінках сайту для динамічної візуалізації даних та аналітики. Користувач, скориставшись фільтрами, може обирати певні умови, відповідно до яких інформація в цьому блоці буде змінюватись. Адміністратор може самостійно створювати нові візуалізації із потрібними полями.

Медіагалерея

Медіагалерея містить фото і відео матеріали, об’єднані за змістом в альбоми. Галерею та посилання на той чи інший альбом можна розмістити в будь-якому розділі сайту.

Звернення громадян

Електронні звернення допомагають залучити мешканців до підтримки добробуту в місті й пришвидшити вирішення проблемних питань. Для реалізації електронного звернення на міській платформі ми налаштували інтеграцію сайту через API із системою документообігу.

Наприклад, мешканець міста побачив проблемну ділянку (перекинутий смітник/дірку в асфальті, тощо), фотографує і надсилає звернення це виправити. Запит отримує свій ID, за яким можна відстежувати статус заявки про виконання.

Землекористування 

Цей модуль налаштовує і відображає інформацію щодо землекористування в Мукачево. Тут можна додати інформацію про землю та приміщення, які знаходяться в оренді, які доступні для бізнесу, відповідні договори, плани, звіти тощо. 

У розділі Аукціони містяться об’єкти, які виставлено на торги; а також тут можна перевірити існуючий лот через кадастр 2.0.

Інвесторам

Сайт міста є і візитівкою для туристів та інвесторів. Для їх залучення на порталі містяться відповідні розділи, де розповідається про привабливість міста і регіону, є динамічна статистика про демографічні показники та ін.

Хмарні технології

Для захищеного зберігання портал розмістили у хмарі GigaCloud. Вона на сучасному рівні захищає інформацію від розголошення, витоку і несанкціонованого доступу, а резервне копіювання надає додаткової відмовостійкості. Висока надійність сервісу підтверджена сертифікатом КСЗІ (комплексної системи захисту інформації).

Нам сподобався Ваш креативний, але водночас раціональний підхід до завдання, вміння вислухати клієнта і зрозуміти потреби цільової аудиторії.

Приємно бачити, що робота зроблена з професійним знанням справи, як в області дизайну так і з маркетингової точки зору.

Висловлюємо Вам щиру подяку за створення офіційного Порталу Мукачівської міської ради, раді бути Вашими партнерами та сподіваємося на подальшу співпрацю. — Олеся Шпеник, Мукачівська міська рада

Клієнт
Мукачівська міська рада
https://mukachevo-rada.gov.ua/
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux