Новий дизайн сайту для ВРУ

Новий дизайн створений відповідно до сучасних критеріїв доступності і покращує взаємодію з користувачами

Один із трьох сайтів парламентів світу за кількістю переглядів

Про проєкт

Сайт Верховної ради України (ВРУ) є одним із найважливіших першоджерел інформації, до того ж містить велику кількість нормативної документації. Новий дизайн допомагає користувачам легко знаходити потрібний контент та забезпечує однакові можливості для всіх вікових та соціальних груп. Також сайт тепер має мобільну версію і входить до одного із трьох сайтів парламентів світу за кількістю переглядів — Дослідження.

Попередній аналіз

Перед проєктуванням нового досвіду для користувача ми провели аналіз попередньої версії сайту і дізналися, що:

 1. На початку 2020 року близько 40% українців відвідало існуючий сайт парламенту з мобільних пристроїв. Це на 130% більше ніж рік тому і з огляду, що стара версія сайту не адаптувалася до різних пристроїв.

 2. Тільки 57% користувачів заходять на сайт через головну сторінку, інші 43% приходять на решту сторінок. Цей показник буде вищим, якщо врахувати суміжні сайти. Це говорить про те, що немає потреби перевантажувати головну сторінку надмірною інформацією.

 3. Більш ніж половина користувачів приходять з пошукових сервісів. Натомість переходів через соціальні мережі відносно мало.

До того ж, близько 300 мільйонів людей в світі мають проблеми з зором, 43% з них страждають порушеннями рефракції (дані ВООЗ за 2010 рік). Відповідно, близько півтора мільйони українців мають порушення зору. А аналіз головної сторінки старого сайту виявив 51 суттєве порушення принципів доступності відповідно до рекомендацій стандарту WCAG 2.1, ще 86 зауважень та 33 рекомендації згідно з вищезазначеним стандартом. 

Концепція

Новий дизайн розроблений відповідно до сучасних технологій, звичок користувачів та базується на 3-ох головних принципах:

 • Функціональність — головна сторінка активно відображає роботу парламенту, а решта інформації структурована у відповідні розділи;

 • Адаптивність до мобільних, пошукових алгоритмів та зручність ділитися новиною в соцмережах;

 • Інклюзивність як стандарт. У новому дизайні ми подбали про контрастність, розміри, відсутність яскравих елементів.

Ці рішення відповідають стандартам Дизайн-системи для державних сайтів України, яка була розроблена командою Kitsoft та затверджена постановою КМУ у 2019 році. Дизайн-система є зводом принципів, рекомендацій і кращих практик для розробки дизайну сайтів та інтерфейсів для державних органів та представництв України. 


«Не має бути особливих потреб, а мають бути особливі рішення. Новий дизайн допоможе на сайті забути про особливі потреби», — Лигін Артем, Дизайнер в Kitsoft

Реалізація

Ми впорядкували велику кількість інформації що продукує ВРУ так, щоб користувач міг легко орієнтуватися на сайті, знаходити необхідний контент і його досвід був приємним.

На головній сторінці сфокусували увагу на перших трьох екранах. З них користувач отримає найважливішу інформацію про роботу парламенту і головні події.

Блок пленарного засідання тепер активний. Він відображає інформацію про хід роботи парламенту. Засідання можна переглядати онлайн, або пізніше ознайомитись із підсумками. Розроблено сім станів цього блоку, що змінюються відповідно до актуальності.

У стрічці голосувань наочно представлені результати та структура голосування.

Трансляція пленарного засідання за статистикою має популярність і тому винесена окремим блоком, що відповідає загальному контексту.

Блок результатів електронної реєстрації на засідання відразу дає зрозуміти, наскільки заповнена парламентська зала.

Календар анонсує події Ради, і однаково зручний як на десктопі, так і на мобільних пристроях.

Новинний центр — абсолютно новий розділ в якому зібрані всі новини та мультимедіа Верховної Ради. В цьому розділі ми намагалися реалізувати весь потенціал як продюсерів контенту та першоджерел, без компромісів з іншими видами діяльності.

Законопроекти винесли на головну сторінку і упорядкували за датою прийняття. 

Інший контент. Сайт парламенту наповнений великою кількістю посилань на сторонні ресурси, різні матеріали та документи, архіви та каталоги, тощо. В старій версії ці посилання містилися у вигляді пунктів та підпунктів навігаційного меню. Це перевантажувало сайт та погано впливало на оптимізацію під пошукові сервіси, а головне, в такому вигляді користувачеві складно пояснити контекст та зорієнтувати.

Тож ми спроєктували набір рішень для подібних сторінок-хабів, які міститимуть згрупований контент і сформують якісний канал для цієї інформації, що поліпшить досвід користувачів.

Результат

19 червня 2020 новий дизайн перейшов на основний домен https://www.rada.gov.ua.

Відповідально підійшли до створення головного порталу Верховної Ради України. Максимально розкрили сутність та призначення сайту, зробили його зручним та ефективним для користувачів. Дуже рекомендую! — Сергій Щербаков, ВРУ
Клієнт
Верховна рада України
https://www.rada.gov.ua/
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux