Київ Цифровий

Послуги для міста та електронна демократія у мобільному застосунку

З додаванням сервісу електронних петицій в мобільний застосунок «Київ Цифровий» кількість петицій збільшилася в більше ніж 10 разів, а залученість громадян — в більше 100 разів.

Для екосистеми цифрових послуг міста Києва «Київ Цифровий» команда Kitsoft розробила сервіс електронної демократії — онлайн-петиції, онлайн-запис у садочки та інші.


«Київ Цифровий» — проєкт, започаткований у 2021 році Комунальним підприємством «Головний інформаційно-обчислювальний центр», який належить Київській територіальній громаді. Сьогодні «Київ Цифровий» обʼєднує цілу екосистему послуг для міста, які можна отримати в мобільному застосунку «Київ Цифровий» та на інших онлайн-платформах.

В цьому кейсі ми розповідаємо про онлайн-послуги для міста, які розробила команда Kitsoft для проєкту «Київ Цифровий».

Електронні петиції

Петиції є інструментом місцевої демократії. З їх допомогою активісти можуть донести громадську думку та впливати на рішення місцевої ради. Для того, щоб петицію розглянули, вона має набрати певну кількість голосів за обмежений час. 

Раніше петицію можна було подати лише в паперовому вигляді, відповідно був брак часу на збір підписів громадян.

В 2016 році ми розробили для міста Києва сервіс електронних петицій на порталі. На складання онлайн-петиції потрібно кілька хвилин. До того ж її легко поширювати в соціальних мережах та збирати голоси.

З 2022 року електронні петиції доступні і в мобільному застосунку «Київ Цифровий». Сервіс став ще більш доступним і зручним для соціального залучення, поширення петицій і збору голосів. В результаті кількість поданих громадських ініціатив зросла в більше ніж десять разів, а залученість громадян — в більше 100 разів (відповідно даним за 2022 рік).

Як подати електронну петицію

 1. Авторизуватися за допомогою Bank-ID, «Картки Киянина», електронного цифрового підпису в застосунку або безпосередньо на сайті;

 2. Описати свою пропозицію, надати фото або відео-матеріали та зазначити очікуваний результат;

 3. Вказати контактні дані для отримання письмової відповіді.

Статистика та аналіз даних

Аналітика про створені петиції та їх результати відображається на порталі. Для цього ми створили спеціальний модуль, який збирає і візуалізує дані.

Онлайн-запис у дитячі садочки Києва

В 2017 році наша команда розробила ще один сервіс для міста — портал для онлайн-запису у дитячі садочки.

Проблема з місцями в садочках столиці стояла досить гостро, знайти місце було дуже непросто. Щоб прибрати корупцію і максимально знизити людський фактор в цій сфері, було вирішено створити електронну чергу. Тепер вибрати садочок та записати дитинку батьки можуть онлайн. 

Автоматизація допомагає не тільки підвищити прозорість цього процесу, а й робить його більш зручним та доступним. 

Як записати дитину в садочок

 1. Створити обліковий запис KyivID на порталі. Цей сервіс розробляла команда замовника окремо і може знадобитися кілька хвилин на створення електронного кабінету. 
 2. Створити заяву. В заявці треба внести персональні дані — імʼя, дата народження, свідотство про народження дитини та контакти батьків. А також вказати побажання, в садочок якого формату ви хотіли б піти (на повний чи неповний день) та з якого року.
 3. Вибрати садочок. На порталі є карта садочків міста і за допомогою фільтрів можна знайти садочки відповідно вашому запиту: з вільними місцями, за типом групи і віком, за районом, за роком вступу, за формою власності чи за спеціалізацією. В картці садочка відображається завантаженість груп на даний момент та записи на наступні роки. Обраний садочок (або декілька) будуть автоматично додані до заявки.
 4. Прийняти запрошення. Відповідно до запиту, батьки отримують запрошення до садочку і мають 10 днів, щоб прийняти його. В разі відсутності відповіді, воно буде відхилене автоматично. 

Статус заявки можна відслідковувати в електронному кабінеті. За потреби, наприклад, якщо сімʼя змінила місце проживання, можна обрати інший садочок.

У відповідному розділі на сайті також можна подивитися статистику заявок в розрізі років вступу, районів та інших фільтрів.

Загалом, онлайн-сервіс значно спростив запис у садочки, а міська адміністрація постійно аналізує зворотній звʼязок та виявляє інші проблеми, які ще потребують вирішення. В 2023 році готується оновлення сервісу.


Про інші рішення для міста розповімо згодом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux