Цифровізація послуг МТСБУ

Автоматизація і цифрова трансформація у сфері страхування автотранспорту

Близько 60% страхових договорів в Україні укладається онлайн

Про проєкт

Моторне транспортне страхове бюро України (МТСБУ) об'єднує і координує близько 50-ти страхових компаній, які надають послуги страхування власникам наземних транспортних засобів.

Компанія Kitsoft цифровізувала процеси МТСБУ і страхувальні сервіси: бази даних, подання звітності страховими компаніями і аналітику, взаємодію системи із зовнішніми ресурсами. Розробили ІТ-системи, які забезпечують надання електронних послуг для автовласників, таких як поліс ОСЦВП, «зелена картка».

Інформаційно-аналітична система

Централізована база даних (ЦБД)

ЦБД регламентована законодавством і є власністю страхових компаній. Щодня система збирає всю інформацію від страхових компаній про укладені договори внутрішнього та міжнародного страхування, а також врегулювання інцидентів.

Система розпізнає різні джерела вхідних даних, забезпечує перевірку їх цілісності, типів, дати, тощо, та конвертує в ЦБД. Якщо виявлені критичні помилки, то завантаження договору блокується, а страховику надсилається попередження про виявлені помилки. 

Конструктор звітів

Модуль перегляду та аналізу даних представляє собою конструктор і дозволяє інтерактивно будувати звіти. Вони зберігаються в ЦБД, і в залежності від прав доступу, їх можуть використовувати різні користувачі.

Кожен страховик може вести свій звітний період, але потім система узагальнює дані, формує показники ефективності, платоспроможності і надійності страхових компаній. МТСБУ регулярно публікує такі звіти.

Система управління правами доступу користувачів

Для кожного типу користувачів можна налаштувати набір ролей з правами доступу. Так, МТСБУ має права доступа до всіх даних страхових компаній, а представники страхових компаній — тільки до своїх. 

Публічний портал

Портал — є публічною частиною ІТ-системи МТСБУ, де висвітлюється діяльність організації, публікуються звіти, тощо.

Також на порталі можна перевірити страховку за номером транспортного засобу, формується запит до бази даних і виводиться результат.

Електронний поліс

Система «Електронний поліс» автоматизує процеси страхування обов’язкової цивільної правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ). Її використовують страхові компанії для укладання електронних договорів страхування. 

Електронний поліс існує тільки у вигляді електронного документу, достовірність якого підтверджується за допомогою ЕЦП страхової компанії. 

Близько 60% договорів про обоʼязкове страхування транспортних засобів укладається в електронній формі.

Електронна «зелена картка»

Система Green Card використовується для міжнародних договорів страхування, взаємодії з іноземними страховими компаніями та моторними бюро, з потерпілими, здійснює виплати відшкодувань.

Електронна «зелена картка» не має фізичного носія і запущена в 2022 році, коли була визнана на законодавчому рівні.

Інтеграції з зовнішніми системами

Ми забезпечили технологічну платформу для взаємодії з базами даних Нацполіції, Прикордонної служби, платформою державних послуг Дія та державними установами для перевірки дійсності договорів страхування.

Інтеграція з прикордонною службою 

Призначена для перевірки наявності діючого полісу страхування при перетині державного кордону транспортним засобом, який зареєстрований в Україні.

При виїзді перевіряється наявність договору міжнародного страхування («Зелена картка») в базі МТСБУ. А при в'їзді — наявність договору внутрішнього страхування (ОСЦПВ). Це захищає від страхового шахрайства, у тому числі у випадках ДТП за кордоном.

Інтеграція з МВС 

Ця взаємодія реалізована за трьома напрямками:

  1. На етапі оформлення договору страхування сервіс МТСБУ здійснює запит до Головного сервісного центру МВС (ГСЦ) та перевіряє відповідність даних про транспортний засіб, наданих даних автовласником з тими, які зберігаються у ГСЦ;
  2. При розгляді вимог на відшкодування страхових випадків, страховики або працівники МТСБУ здійснюють запит до Національної поліції для отримання інформації про зареєстроване ДТП;
  3. Перевірка страховки патрульною поліцією за Державним реєстраційним номером або VIN-кодом.

Інтеграція з Дія

Тепер у користувачів страховий поліс відображається в популярному мобільному застосунку державних послуг в Україні — Дія, і завжди під рукою.

Електронний Європротокол

Європротокол — це форма повідомлення страховика про дорожньо-транспортну пригоду, яка дозволяє оформити ДТП без виклику поліції. З 2017 року в Україна Європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом паперових.

За допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» водії можуть зареєструвати повідомлення про ДТП без виклику поліції за допомогою смартфону на сайті або в додатку:

  • Система перевіряє наявність у учасників страхового поліса, нагадує про правила застосування Європротокола, автоматично визначає місцезнаходження. 
  • Учасники мають завантажити фото аварії та вибрати схему зіткнення із запропонованих системою, або намалювати свою. 
  • Для підтвердження введеної інформації обом учасникам надсилається повідомлення на вказані мобільні номери. 

Після підтвердження формується pdf-файл, який автоматично реєструється в базі даних МТСБУ та надсилається страховим компаніям учасників ДТП для подальшого врегулювання.

Цифрова трансформація значно підвищила ефективність роботи МТСБУ і діяльність страхових компаній: зменшився обсяг листування, дзвінків, очікувань та візитів до МТСБУ та кількість шахрайств, а автовласники отримують послуги автострахування швидко, зручно, онлайн.

Клієнт
Моторне транспортне страхове бюро України
https://policy.mtsbu.ua
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux