9 грудня в Києві пройшов українсько-естонський бізнес-форум для обміну досвідом та співпраці у сфері цифрової стійкості, кібербезпеки та ІТ. CEO Kitsoft, Олександр Єфремов, презентував Security Operations Center — ініціативу компанії для посилення кібербезпеки урядових IT-систем.
Зображення: Спікери українсько-естонського бізнес-форуму.
Кібератаки стають однією з найбільших глобальних загроз сьогодення. Щороку їх кількість збільшується на 15-20% в усьому світі, а економічні втрати від кіберзлочинності, за прогнозами, можуть сягнути близько 10 трильйонів доларів у 2025 році.
В Україні у 2023 році кількість кількість зареєстрованих кіберінцидентів зросла на 62,5%. Серед тенденцій першої половини 2024 року – значне зростання кількості кібератак на урядові організації та місцеві органи влади, зазначають у Держспецзв’язку.
Бізнес-форум об’єднав близько 100 естонських та українських посадовців, представників неурядових організацій та технологічних компаній, щоб знайти нові рішення для посилення цифрової стійкості України та захисту в кіберпросторі.
Одним із таких інструментів є Талліннський механізм, ініційований Естонією, що вже обʼєднав 11 країн-партнерів для зміцнення захисту України в кіберпросторі та протистояння кіберзагрозам із боку росії.
У своєму виступі Олександр Єфремов підкреслив зростання ризиків кібернападів та проблеми, з якими стикаються урядові організації. Зокрема, це брак ресурсів та кваліфікованих кадрів, висока вартість кібербезпекових рішень та, як наслідок, відсутність ефективного моніторингу в реальному часі та швидкого реагування на інциденти.
Як відповідь на ці виклики, він представив спеціалізоване рішення Kitsoft для захисту державних установ і критичної інфраструктури — Security Operations Center (SOC). SOC від Kitsoft забезпечить моніторинг, аналіз та швидке реагування на кіберінциденти. Це дозволить захистити понад 50 державних і муніципальних замовників, що вже співпрацюють з Kitsoft, а також розширити цей сервіс для нових клієнтів з України та закордону.
Олександр Єфремов подякував естонським компаніям, що, попри загарбницьку війну росії в Україні, вони продовжують вести бізнес та інвестувати в нашу країну, демонструють солідарність та підтримку. Також він зазначив, що уряд Естонії є прикладом підтримки бізнесу країни, просування і створення можливостей для нього закордоном. Така стратегія могла б значно посилити й українську економіку.
Незважаючи на те, що внутрішні ринки України та Естонії обмежені, обидві країни напрацювали великий досвід у сфері кібербезпеки, який має великий попит та значні перспективи масштабування. Це доводить успіх естонських tech-компаній у напрямку експорту в країни Європи та Африки.
Естонія та Україна мають спільні виклики у сфері кібербезпеки, і обʼєднавши наші зусилля, ми зможемо ефективно їх подолати. Наша унікальна експертиза та досвід потребують масштабування на міжнародний ринок, і разом ми можемо зробити величезний внесок у глобальний розвиток цієї галузі. Спільно ми можемо не лише конкурувати, а й бути лідерами та просувати наші рішення з кібербезпеки у світі.
— CEO Kitsoft Олександр Єфремов.
Зображення: CEO Kitsoft, Олександр Єфремов, з Премʼєр-міністром Естонії Крістеном Міхалом та керівником відділу даних та аналітики KPMG Естонія Раулем Нугісом.
За підсумками форуму було налагоджено багато продуктивних контактів, окреслено подальші кроки для співпраці та визначено перспективні напрямки для спільного розвитку кібербезпеки й цифрової стійкості України та Естонії.